Yangın Kapıları

Otomatik Geçiş Uzmanı

Yangın KapılarıYangın Kapıları

Hayatı kolaylaştıran, temassız geçiş sağlayan, otomatik kapı sistemleri.

Yangın kapısı, yangın veya benzeri acil durumlarda bina içerisinde ki insanların bina dışına olabildiğince hızlı ve güvenli bir şekilde çıkabilmelerini sağlamak için ticari binalarda fabrika yangın kapısı, avmlerde, hastanelerde, iş merkezleri ve plazalarda, yüksek katlı meskenlerde kullanılmaktadır.

Yangın kapıları, binalara yerleştirilen yangına dayanıklı içi alçipan ve alev yürütmez poliyüretan yada cam yünü kullanılarak üretimi yapılan çelik metal kapıya yangın kapısı denilmektedir.

Metal kullanılarak üretilmekte olan yangın kapıları, kullanılacağı alana göre yangında anında oluşan alev ve ısıya 30 dk, 60 dk, 90 dk ve 120 dakikaya kadar alevleri hapsederek diğer tarafa geçirmeme özelliğine sahiptir.

Yangına dayanıklı kapılar, duman sızdırmaz özelliği bulunması nedeniyle yangın anında canlıların zehirlenmesini önleyici bir işlevselliğe de sahiptir. Yangın kapısı doğru uygulandığında duman geçişini de önleyen bir unsurdur.

Acil çıkış kapısı olarak da adlandırılan yangın kapıları, yeni kanunlar çerçevesinde itfaiyenin denetiminde birçok binada kullanılması zorunlu hale getirilmiştir.

Yüksek katlı binalarda, fabrikalarda, işletmelerde, iş merkezlerinde, rezidanslar da, otellerde, alış-veriş merkezlerinde, okullarda ve insan yoğunluğu yaşanan her türlü yapı da yangın kapısı mevzuat doğrultusunda kullanılması zorunlu hale getirilmiştir.

Yangın kapısı isteğe bağlı dışarıdan kilit sistemi çift yön girirş çıkış için de kullanılabilir.

Yangın kapıları dışarıdan kilitlenmiş olsa bile acil durumlarda panik bar özelliği sayesinde olası yangın anında içeriden güvenli tahliye imkanı sağlamaktadır.  Panik bar, Yangın kapısında en kısa kapının açılmasını sağlayan kapı koludur.

Aleve dayanıklı ve yangına dayanıklı kapılar, inşaatta yangın önleme kurallarına uyar. Teknik performansı, içeride doğal ışığın parlamasını sağlayan bir cam kapının estetiğiyle birleştiriyorlar.

Hızlı Kurulum

basit ve verimli kurulum için tasarlanmış modeller…

01
Kalite ve Güvenilirlik

müşteri ihtiyaçlarına odaklanmış avantajlı fiyata yüksek kaliteli ürünler..

02
Kolay Logistik

stok değeri optimizasyonu  ve lojistik yönetimine yönelik çözümler..

03

Yangın Kapıları UygulamalarıYangın Kapıları Uygulamaları

Her ortamda güvenle kullanılabilecek bir ürün olacak şekilde tasarlanan DOORSAN marka fotoselli kapı, mekanizma sistemin de orta ve yoğun kullanım için aerodinamik ve güçlü yapısı ve CE deklarasyonu ile projeler de boy göstermektedir!

1996 yılında otomatik kapı ve geçiş sistemleri alanında faaliyete başladık. Doorsan otomatik kapı sistemleri temsilcisi olduğu markalar ile hizmet kalitesini dünya standartlarına ulaştırma hedefindedir.
Translate »